Led Ziarovky

led ziarovky

LED osvetlenie pre plachetnice ako si vybrať kvalitné morské triedy LED výmenu žiarovky

Čo mám nakupovať? Prečo by som mal nakupovať? Môj priateľ si kúpil diódy pre svoju loď a všetci zomreli v prvom mesiaci, sú to všetci takí? To sú všetky legitímne otázky, ktoré naši zákazníci požiadali. Tento článok by mal vyčistiť vzduch na predmet.

Zmätok sa zakladá na skutočnosti, že všetky nízkonapäťové produkty osvetlenia LED nie sú rovnaké. Existuje množstvo zdrojov pre LED svietidlá na trhu, veľmi málo čestných technických informácií o nich je k dispozícii a cenový rozsah je extrémne široký. Množstvo produktov a nedostatok presných informácií nás podnietili k napísaniu tohto článku. Tento dokument vychádza z informácií, ktoré prichádzajú priamo od inžinierov a výrobcov našej produktovej rady a sú doplnené vlastnými skúsenosťami s LED osvetlením v námornom prostredí.

Tento článok sa bude snažiť ušetriť fyziku za produktom a súčasne vám poskytne dostatok informácií, aby ste starostlivo vybrali, aký produkt by ste mali inštalovať na vašom plavidle. Ospravedlňujem sa všetkým inžinierom, ktorí nenachádzajú tento dokument úplný a presný, ale cieľom je len poskytnúť našim druhým námorníkom základné znalosti potrebné na to, aby sa pri kúpe svetelných zdrojov LED pre svoju loď mohli inteligentne rozhodnúť.

Spočiatku sa nám zdá, že LED diódy boli vytvorené s loďou na mysli. Majú veľkú očakávanú dĺžku života, nevadí im vibrácie, nevydávajú oveľa menej tepla než ich žiarovky alebo halogénové náprotivky a používajú oveľa menej energie - asi desatinu výkonu halogénu - pre podobný výstup. Takže, kde je problém, ktorý sa pýtate? Prečo nepracujú na mojej lodi?

Historicky bolo to jednoduché. Farebný výstup bol BAD! Nikomu sa nepáčila nudná, nízka výstupná modrá farba prvých LED diód. No, to sa zmenilo a LED diódy majú teraz podobný svetelný výkon a farbu ako svetlá s nízkym výkonom, ktoré nájdeme na našich člnoch.

Problém v týchto dňoch je iný. Morské prostredie s rôznymi zdrojmi napájania je veľmi nepriateľské voči elektronickým komponentom, najmä LED svetlám. Kolísanie napätia, ktoré svedčíme na našich jachtách, je najväčším nepriateľom LED. Keďže sú VYSOKÉ citlivé NAPÁJANIE VARIÁCIÍ, MOST LED na trhu nie sú vhodné pre použitie na našich lodiach.

Sľúbil som, že sa nedostanem do fyziky napájania LED, ale dovoľte mi skúsiť niekoľko jednoduchých zásad, ktoré sa vzťahujú na LED diódy. Čo ďalej nevyžaduje pokročilé znalosti v elektronike, nazývam tento segment BOAT LED 101.

Všetky diódy LED sú polovodičové diódy. Vytvárajú svoje svetlo na križovatke svojich pozitívnych a negatívnych strán. Keď sa na LED rozsvieti napájanie, elektróny skočia z jednej strany na druhú a uvoľňujú svetlo vo forme fotónov v procese. Rôzne typy polovodičov vytvárajú rôzne vlnové dĺžky a v dôsledku toho vytvárajú rôzne svetlé farby. Teplé biele svetlá, ktoré uprednostňujeme na jachtách, produkuje Indium Gallium Nitride (InGaN). Pridajte ďalšie materiály, ako fosfor a získate príjemnú žiarivú farbu svetla.

Teraz, čo sa stane, keď použijeme napätie na tento polovodič je to, na čo naozaj potrebujeme pozrieť sa. Použite správne napätie - v našej aplikácii 12V - a správne množstvo prúdu bude prechádzať cez polovodič a získame krásne, energeticky účinné, jasné svetlo, ktoré bude žiariť po tisíce hodín. Ale potrebujeme správne napätie, presne 12V.

Vy a ja v skutočnosti vieme, že lode neponúkajú laboratórnu kvalitu! Spustite motor, generátor alebo pripojte k napájaniu na brehu a vaše prostredie sa zrazu stane nepriateľským voči vašim LED.

Prečo to je? Simple! Keď generátor, alternátor alebo menič stlačí, často vidíme napätie dosahujúce až 15 V alebo vyššie. Čím vyššie je napätie, tým viac prúdu prechádza cez polovodič, tým viac elektrónov skáka z jednej strany na druhú, tým viac svetla sa generuje a vygeneruje sa viac tepla. A hádajte, čo je nepriateľom číslo jedna LED diód? HEAT! Musíme buď riadiť vyrobené teplo, alebo ho rozptýliť. Použite veľa prúdu na LED diódu a za veľmi krátke časové obdobie dostanete veľmi jasné svetlo. Použite na málo a dostanete tmavé, zbytočné svetlo. To sa stalo s LED diódami vašich priateľov.

V tejto aplikácii fyziky polovodičov vieme, že prúd nameraný pri spojení materiálov je úmerný dodanému napätiu. Ovládanie napätia a následne prúd je najdôležitejšie ako priemerná životnosť LED.

Väčšina lacných 12V LED žiaroviek, ktoré sa dnes predávajú, používa predradník, ktorý odbúrava energiu na obmedzenie prúdu. Tento odpor predradníka obmedzuje prúd podľa jednoduchého vzorca: Napätie / odpor = prúd. V tomto svete je možné dosiahnuť správne množstvo prúdu pre LED pomocou predradníka správneho odporu pre dodané napätie. Problém je, že na lodi napätie nie je vždy rovnaké, kolíše. V dôsledku toho je odpor pevne stanovený, keď poklesne napätie, prúd klesá a naopak. Záver: nízke napätie = slabé svetlo a vysoké napätie = vyprážané LED!

Výsledkom je sklamanie LED osvetlenia, o ktorom ste počuli od všetkých vašich cestovných priateľov.

Väčšina automobilových a lacných LED je založená na modeli odporového odporu. Pracujú dobre v automobilovom priemysle, pretože meniace sa napätia sú menšie ako tie, ktoré sa nachádzajú v morskom prostredí, a tiež skutočnosť, že väčšina LED diód v automobilovom svete sa používa na smerové svetlá alebo brzdové svetlá. Tieto signály nie sú rozsvietené dlhý čas, takže teplo nie je problém. Jeden môže tiež použiť odpor, ktorý zvládne 14V pri zachovaní prijateľnej úrovne prúdu pre LED generovať dostatok svetla. To spôsobuje, že automobilové diódy LED sú lacné, ale nevhodné pre morské prostredie.

Teraz, keď vieme, že odporový odpor nie je vhodný pre naše prostredie, čo budeme robiť ďalej? Začnime tým, čo sme sa doteraz naučili. Vieme, že rezistor je pasívne zariadenie, ktoré nedokáže zachovať rovnomerný prúd s meniacim sa napätím. Takže, aké sú naše ďalšie možnosti?

Čo ak by sme mali typ odporu, ktorý by vyhovoval meniacemu sa napätiu? Existuje takéto zariadenie a používa ho mnohí výrobcovia LED klastrov. Zariadenie sa nazýva lineárny regulátor a ide o malý krok v riadiacej technológii z primitívneho balastového odporu. Lineárny regulátor je nízkonákladová riadiaca metóda, ktorú možno považovať za premenlivý odpor, ktorý mení odpor v závislosti od zaťaženia, aby poskytoval konštantné výstupné napätie na LED diódy. Pretože je stále odporovým zariadením, reguluje prebytočnú energiu (vyššiu ako je požadovaná LED diódami) tým, že ju premení na teplo. Ale počkajte, nie je HEAT veľkým nepriateľom LED diód? To je správne! Samozrejme, s riadnym dizajnom by mohlo dôjsť k rozptýleniu niektorého tepla, ale celkovo Linear Regulator môže pracovať iba pre menšie zmeny napätia, čo je pre niektoré aplikácie dobré, ale opäť nie je vhodné pre plné batérie, solárne panely a generátory a meniče nášho elektricky nepriateľského morského sveta.

Dúfajme, že z vyššie uvedeného je veľmi jasné, prečo záťažové rezistorové žiarovky a lacné žiarovky nemajú miesto na lodi. Z toho, čo ste si prečítali v predchádzajúcich odsekoch, ste teraz značne lepšie informovaní ako priemerná osoba, ktorá hľadá LED osvetlenie. Nielen to, že ste s najväčšou pravdepodobnosťou lepšie informovaní ako väčšina neinformovaných obchodníkov tam, kde predávajú LED žiarovky nič netušiacemu člunu.

Takže čo ešte je k dispozícii v najmodernejších ovládacích prvkoch LED? Zdá sa, že to, čo skutočne potrebujeme, je akési zariadenie s uzavretou slučkou, ktoré sa pozerá na prichádzajúce napätie a udržuje konštantný prúd napájania LED, aj keď kolíše napätie, a to všetko pri zachovaní minimálneho tepla. A hádali ste to, zariadenie existuje! Volá sa DC / DC Buck Power Converter. Je to drahý spôsob, ako dodávať energiu LED, ale má všetky výhody, ktoré hľadáme.

Buck Power Converter je komplexné malé zariadenie, ale jeho funkcia je trochu jednoduchá. Ak to popíšeme v termíne laikov, v podstate vezme zdroj energie a zapína a vypína. Počas stavu "zapnuté" sa energia uloží do induktora a počas "vypnutia" induktor uvoľní energiu do LED. Pomer času "zap" a "vyp" sa nazýva pracovný cyklus. Napríklad 25% pracovný cyklus prešiel na LED len 3V zo zdroja 12V. Všetko, čo musíme urobiť, je riadiť pracovný cyklus podľa vstupného napätia a získavame konštantný prúd, ktorý nám dodáva LED. Riadiaci systém Buck Power Converter to robí tak, že monitoruje prúd na LED diódy pomocou odporu pre snímanie prúdu a nastavuje pracovný cyklus buď nahor alebo nadol, aby opravil prúd tak, aby zodpovedal požiadavke optimálneho prúdu LED. Týmto spôsobom môžeme tlačiť obálku na jas LED, bez obáv, že kolísanie zdrojového napätia nás prekoná cez maximálny menovitý prúd LED a skončí s vypáleným diódou LED.

Vyzerá to naozaj skvelo, ale je tu jedna posledná otázka, ktorou sa musíme zaoberať predtým, ako dostaneme najjasnejšiu výmennú žiarovku na báze morskej triedy: samotná BULB, obal!

Musíme baliť naše klastre takým spôsobom, aby sme dosiahli maximálny možný výkon v skutočne malom balení a súčasne zabezpečili maximálnu dĺžku života. Som si istý, že v tomto bode si pamätáte HEAT! Ako môžeme zabaliť veľa energie v malom klase a napriek tomu neprehrievať žiarovku?

Väčšina aplikácií interiérového osvetlenia využíva 10W G4 žiarovku, ktorá je pomerne kompaktná, takže svietidlá sú tiež malé. Náhradná žiarovka s LED diódami musí byť veľmi malá, aby slúžila ako dodatočná inštalácia pôvodnej halogénovej žiarovky. Musí tiež produkovať podobný výstup a farbu na pôvodný halogén a stále je schopný odvádzať teplo. To sa stáva dosť výzvou.

Existujú dva spôsoby, ako zabaliť veľa svetla v malom balení a každý má svoje výhody a nevýhody, ale obe sú prijateľnými riešeniami. Jedným z nich je používanie mnohých malých LED s nízkym napätím, ktoré sú zhromaždené v malom balení a druhá je vybavená len niekoľkými LED diódami s povrchovou montážou (SMD) umiestnenými na tepelne účinnom podklade pre maximálny odvod tepla.

Najlepším riešením je kompromis medzi: výstupom, riadením tepla a tvarom. Aby sme to dosiahli, upravíme tieto tri parametre, kým nedosiahneme náš cieľ. Preto nájdete v ponuke produktov LED toľko rôznych kombinácií tvarových, výstupných a podporných materiálov.

S malým výskumom zistíte, že existuje len niekoľko spoločností, ktoré vyrábajú a uvádzajú na trh LED klastre s konštantnou kontrolou, ktoré sú vhodné na použitie v námornej doprave, a je zaujímavé, že väčšina z nich je vo vlastníctve námorníkov. Čo je naozaj smutné, že zákaznícka základňa nevie o rozdieloch medzi produktmi LED.

Ako môžeme povedať, že kupujeme správne LED diódy? Tu sú niektoré základné pravidlá:

Ak poskytovateľ konkrétne neuvádza, že predáva produkty konverzie DC / DC s konštantným prúdom, potom je vysoká pravdepodobnosť, že to nie je. Ktokoľvek, kto predáva výrobok s konštantným prúdom LED, určite uvedie túto skutočnosť a zodpovedajúcim spôsobom ju zaúčtuje. Pamätajte, vždy dostanete to, za čo zaplatíte!

Ak sa výrobky "morské" LED predávajú v oblečení, ktoré predáva aj gumové kačice, tiki svetlá a táborové lampy, je pravdepodobné, že nemá záujem o kvalitnejšie výrobky s vysokou kvalitou. Dajte si pozor na copycats!

Ak špecifikácia produktu nie je špecifická pre rozsah napätia ako 8V-30V alebo podobný, nie je to výrobok s konštantným prúdom. Opäť kúpiť od niekoho, komu dôverujete.

Vyhľadajte predajcov alebo spoločnosti, ktoré vlastnia námorníci. Oni zvyčajne vedia, o čom hovoria, používajú produkt.

Dúfame, že vám tento dokument poskytne cenné informácie a na vašej lodi budete mať na dlhé roky dlhé a energeticky účinné osvetlenie.

Synergy Marine je váš # 1 online obchod pre výmenné žiarovky LED pre námorné použitie. Získavame len LED diódy Marine Grade, ktoré odolávajú kolísaniu napätia, ku ktorému dochádza v oblastiach lodí a RV. Naše výrobky spĺňajú alebo presahujú špecifikácie požadované výrobcami OEM, výrobcami lodí a inými námornými profesionálmi. Ak hľadáte najefektívnejšie, najjasnejšie a technicky najpokročilejšie produkty LED, nepozerajte sa ďalej.

Spoločnosť Synergy Marine bola založená celoživotnými námorníkmi, ktorí sú obťažovaní nízkou kvalitou a vysokými cenami výrobkov LED, ktoré sú nevhodné, ale napriek tomu sa predávajú na námorné účely. Rozumieme technickým prekážkam spôsobeným nestabilnou elektrickou energiou, ktorá je k dispozícii v morskom prostredí, a začali vyrábať a distribuovať produktovú radu špeciálne pre ostatných krov motorových vozidiel, ktorí žijú vo svete hlboko-cyklistických batériových bánk, solárnych panelov, veterných a dieselových generátorov.

Všetky naše produkty, ak nie je uvedené inak, majú menovitý výkon 10-30V a používajú technológiu konverzie DC / DC konštantného prúdu.

Naše výrobky LED sú jedny z najlepších dostupných na trhu pre námorné osvetlenie a náš výstup, farebná teplota a dlhovekosť sú v priemysle bezvýznamné. V skutočnosti sme si tak istí, že naše produkty budú mať dlhodobé životné prostredie v morskom prostredí, vďaka ktorému podporujeme nákup s 2-ročnou zárukou a 30-dňovou 100% zárukou spokojnosti.